TÄHELEPANU! Asud vanal loovprintimise leheküljel. Uuenenud loovprintimise lehekülg asub aadressil https://xm.overall.ee/Loovprintimine@Infoleht.html

TÄHELEPANU! Asud vanal loovprintimise leheküljel. Uuenenud loovprintimise lehekülg asub aadressil https://xm.overall.ee/Loovprintimine@Infoleht.html

Overall Eesti ja HP tutvustasid messil Interjöör 2018 ägedaid võimalusi, kuidas lihtsate võtetega anda kodu- või kontorikeskkonda nii omapära kui ainulaadsust ehk kuidas panna oma ideed elama lateks prinditehnoloogia ja keskkonnasõbralikke materjale kasutades.

Prinditud keskkonnasõbralikud interjöörilahendused

 

Täname, et külastasid meid messil Interjöör 2018.

 

Uued trükitehnoloogiad on sillutanud teed personaalse lähenemise trendile sisekujundus-lahendustes. Täna on võimalik trükkida pilte ja kujundusi tohutul hulgal materjalidele nagu näiteks tapeedile, kleebisele, kangale, lõuendile ja plakatimaterjalile. Sisekujundus on muutumas üheks kiiremini arenevaks tööstusharuks, eriti just “tee-ise” valdkonnas. 

 

Overall Eesti kui HP partner keskkonnasõbraliku Latekstehnoloogia valdkonnas tutvustab messil Interjöör 2018 kuidas on võimalik lihtsal moel oma koju või kontorisse lihtsalt lisada omapära ja ainulaadsust kasutades selleks keskkonnasõbralikke materjale ja lateks prinditehnoloogiat.


HP lateksprinterid loovad uusi võimalusi kanga disainimisel ja siseruumide kujundamisel. Pea piirideta valik materjale vaid kinnitab uusima prinditehnoloogia rolli loomingulise töö tiivustajana. Lateksprint on vastupidav ja hea kraapekindlusega ning ei lõhna ebameeldivalt ega erita mürgiseid aineid. Prinditud materjale võib julgesti kasutada kodus, haiglas, lasteaias, koolis jt. ühiskondlikes ruumides, kuna selle tehnoloogia keskonnasõbralikkust kinnitavad vastavad sertifikaadid.

Interjöörilahendustes kasutatavad materjalid

 

Oleme allolevaga ära toonud peamiste Interjöör 2018 messil kasutatud materjalide info. Need on hea kvaliteediga prinditavad materjalid, mis sobivad omas klassis esile toomiseks. Materjalide teema on põnev, kuna materjale on väga palju ning nagu teisteski valdkondades, arendavad materjalitootjad neid veelgi kvaliteetsemaks ja vastupidavamaks. Üks uus põnev teema on prinditud materjalide pesukindlamaks muutmine.


Seinakatted

HP PVC-vaba tapeet - kvaliteetne sileda pinnaga vastupidav tapeet. Tapeedi tagaküljel on kuiv liimikiht, mis vette kastmisel märjaks muutub ja aktiveerub ning tänu sellele on seda eriti lihtne paigaldada ja ka eemaldada.
Kaal: 175g/m², Paksus: 177 μm.

HP vastupidav PVC-vaba sile tapeet - väga vastupidav tapeet, mis sobib kasutamiseks avalikes hoonetes nagu näiteks koolid ja haiglad, kus on oluline tervislik ning puhas keskkond. Tapeet on valdkonna ainus toode, mis vastab Type II (ASTM F793) nõuetele koos HP latekstintidega, mis ei vaja katmist või lakki. Type II seinakatted peavad vastama kõrgemale kulumis- ja plekikindlusele, värvipüsivus-kriteeriumitele ning lisaks peavad need olema ka vastupidavamad murenemise, rebimise ja murdumise suhtes, võrreldes eelmiste tüüpidega (Äri- ja kaubanduse Tüüp I). Samuti peavad seinakatted olema vastupidavad külm-lõhenemisele, pinnale kleepumisele ja soojuse poolt põhjustatud vananemisele.
Kaal: 290 g/m², Paksus: 431 μm.

Arplen Wall Deco Textile - isekleepuv valge satiinja pinnaga polüestertekstiil. Lateksprindiga tõeliselt kaunid värvid. Väga lihtne paigaldada, eemaldades sujuvalt taustpaberi ning kleepides seinale ülalt alla. Samuti on lihtne hiljem eemaldada, sest liim ei jää seinale.
Kaal: 230 g/m², Paksus: 240 μm.

 

Tekstiilid. Aknakatted - rulood ja kardinad. Padjad ja kott-toolid

HP Light Fabric - kerge ja õhuline mittekortsuv polüesterkangas. Lõigatud servad ei hargne. Tõeliselt kaunid värvid ja teravad pildid lateksprinteriga. Tulepüsivussertifikaat.
Kaal: 218 g/m², Paksus: 381 μm.

Georg+Otto Friedrich Microluxsoft - tihe ja tugev polüesterkangas, ühelt poolt valge satiinjalt pehme pinnaga, teiselt poolt mati pinnaga. Tulepüsivussertifikaat.

Arplen Eco Roll Up Block Out - tugev peene tekstuuri, halli tausta ja valge satiinja pinnaga polüestertekstiil. Värvid on tänu väga peenele kangakiule väga erksad. Prinditud pind ei helgi ega peegelda. Hall taust vähendab valguse läbipaistvust.
Kaal: 210 g/m², Paksus: 25 μm.

Arplen naturaalne puuvillakangas - puhtast puuvillaniidist kootud naturaalse tooniga kvaliteetne õhuline kangas, mida kasutatakse ka lõuendite tootmise alusmaterjalina. Puuvillaniit on pärit Pakistanist, kangas on kootud Euroopas, Kataloonias. Kangast ei ole töödeldud. Lateksprint annab pildile kvaliteetse ning väga omapärase maalähedase tulemuse.

Fredrix Natural - 558LX - naturaalne puuvillakangas - tugev ja tihe puuvillakangas, mis sobib hästi ka lateksprinteriga printimiseks. Kangast ei ole töödeldud. Lateksprint annab pildile kvaliteetse, kuid samas maavillase tulemuse.
Kaal: 339 g/m², Paksus: 569 μm.

Prinditud kangaste pesemine - prinditud kangad ei kannata tugevat pesu, kuna prinditud pind hakkab kuluma. Seetõttu kasutada õrna pesurežiimi temperatuuriga 300˚C. 
Üha rohkem arendatakse materjale, mis kestavad pesu ka mitmeid kordi ilma, et värvid kangal kuluks. Kui olemasolevaid prinditud kangaid kuumtöödelda, siis tõstab see värvide vastupidavust pesemisele.

 

Lambi- ja küünlavarjud

HP Backlit Film - valge mati pinnaga polüesterkile, mis on algselt mõeldud valguskastidele. Materjal on väga ühtlane ning tagant valgustades hakkab sellele prinditud pilt elama - tulevad välja ilusad selged värvid, sügavad tumedad ja enne valgustust varjus olnud pooltoonid. 
Kaal: 285g/m², Paksus: 220 μm;

Tecco BLG150 Backlit Glossy Film - valge läikiva pinnaga õhem polüesterkile, mis on algselt mõeldud valguskastidele. Materjal on väga ühtlane ning tagant valgustades hakkab sellele prinditud pilt elama - tulevad välja ilusad selged värvid, sügavad tumedad ja enne valgustust varjus olnud pooltoonid.
Kaal: 180g/m², Paksus: 150 μm;

SF140 Screen Film - läbipaistev õhuke polüesterkile.
Kaal: 160g/m², Paksus: 130 μm;

 

Repro lõuendid

HP Premium Satin Canvas - kvaliteetne naturaalse valge satiinja pinnaga lõuend. Värvid püsivad lõuendil stabiilsena. Seetõttu sobib lõuend ka tõetruude muuseumikvaliteediga reprode printimiseks. Lõuendit on mugav käsitseda ja raamile pingutada, kuna lõuend ei veni ega murdu.
Kaal: 381g/m², Paksus: 463 μm;

HP Everyday  Satin Canvas - poolmatt lõuend on ideaalne kaunistuseks ja disainimiseks. Teravad detailid, täpsed ja elavad värvid väikse tekstuuriga. Hea vastupidavus HP lateksvärvidega. Lõuend on kraapekindel ja ei pragune, on hõlbus käsitseda ja raamile paigaldada.
Kaal: 340g/m², Paksus: 444 μm;

HP lateksprinterite, -tindi ja materjalide keskkonnasertifikaadid

 

Tüüp II Tapeet

Seinakate, mis on toodetud kasutamiseks kohtades, kus on tarvis paremat kulumiskindlust ning kus on suurem kulumine kui tavaliselt. Tüüp II seinakatted peavad vastama kõrgemale kulumis- ja plekikindlusele, värvipüsivus-kriteeriumitele ning lisaks peavad need olema ka vastupidavamad murenemise, rebimise ja murdumise suhtes, võrreldes eelmiste tüüpidega (Äri- ja kaubanduse Tüüp I). Samuti peavad seinakatted olema vastupidavad külm-lõhenemisele, pinnale kleepumisele ja soojuse poolt põhjustatud vananemisele.

EN 233

Euroopa seinakatte standard, mis kehtestab nõuded puhastatavusele ja pleekimiskindlusele ning määrab märgistussüsteemi. Standardiseerimise eesmärgiks on tagada ühtsus ja järjepidevus kogu tööstusharus.

FSC


Tõendab puidu päritolu FSC®  sertifitseeritud ja hästi majandatud metsadest,  kontrollitud päritoluga allikatest ja/või taaskasutatud materjalist.

Greenguard Gold

Rangemate kriteeriumitega sertifikaat laste ja koolide jaoks, millega võetakse arvesse ohutegureid tundlike inimeste suhtes (nt. lapsed ja eakad). Sertifikaadi eesmärk on määratleda madala heitega materjalid, mis sobivad keskkondadesse nagu koolid ja tervishoiuasutused, kus eriti lapsed ning tundlikud täiskasvanud veedavad palju aega.

PEFC

The Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) on rahvusvaheline mittetulundus ja valitsusväline organisatsioon, mis edendab jätkusuutlikku metsamajandamist sõltumatute kolmandate osapoolte kaudu.

ISO 9706

Rahvusvaheline standard “püsiva” paberi jaoks.

REACH

Käsitleb keemiatoodete tootmist ja kasutamist ning nende võimalikku mõju inimese tervisele ja keskkonnale.

CE

CE-märgis kinnitab (kuid ei tõenda), et toode on vastavuses Euroopa Liidu (EL) tervise, ohutuse ja keskkonnakaitse direktiivide ning regulatsioonidega.

ColorPRO

 

ColorPRO tehnoloogia abil täiustatakse paberit nii, et saavutatakse  tindiprintimisel nähtavalt parem kvaliteet, võrreldes tavalise katmata paberi ja töötlemata tavapaberiga.

ENERGY STAR

 

USA keskkonnakaitseagentuuri vabatahtlik programm, mis sertifitseerib tooted kõrgema energiatõhususe jaoks. USA-sse, Taiwani, Euroopa Liitu, Austraaliassse, Uus-Meremaale ning Jaapanisse müüdavatel toodetel peab olema ENERGY STAR sertifikaat.

LEED

 

LEED - LEED ehk Rohelise hoone sertifitseerimisprogramm tunnustab parimaid keskkonnasõbralikke ehitusvõtteid ja -tegevusi. LEED kinnituse saavad latekstintidega HP PVC-vabale tapeedile prinditud tooted, mis omavad ka FSC® ja Greenguard Gold sertifikaati.

LEED

 

LEED - LEED ehk Rohelise hoone sertifitseerimisprogramm tunnustab parimaid keskkonnasõbralikke ehitusvõtteid ja -tegevusi. LEED kinnituse saavad latekstintidega HP PVC-vabale tapeedile prinditud tooted, mis omavad ka FSC® ja Greenguard Gold sertifikaati.

Émissions dans l’air intérieur

Prantsuse dekoratsioonitoodete kohustuslik märgistus. Näitab, kui suur on potentsiaalselt tervist kahjustavate lenduvate osakeste (heite) hulk siseruumides antud materjali korral skaalal A + (väga madala heitega) kuni C (kõrge heitega).

EPEAT Bronze

Kompleksne keskkonnaalane hinnang, mis aitab tutvustada "rohelisemaid" arvuti ja muid elektroonilisi komponente.

Japan Eco Mark

Jaapani keskkonnaministeeriumi Eco Mark büroo poolt väljastatav sertifikaat näitab, et võrreldes teiste sarnaste toodetega on sertifitseeritud toote keskkonnamõju väiksem. Sertifitseerimine
hõlmab kõiki toote elutsükleid, sealhulgas ressursside kaevandamist, tootmist, levitamist, kasutamist, kõrvaldamist ja ringlussevõttu.

Latekstehnoloogia, 3. põlvkond


HP Latex tehnoloogia, mida esitleti esmakordselt 2008. aastal, on võrreldes eco-solvent tehnoloogiaga keskonnasõbralik, täiesti lõhnavaba ning ka hooldusvaba. Latekstehnoloogiale on seetõttu  antud erinevad keskonnaohutuse sertifikaadid, mis annavad tunnistust sellest, et prinditud materjale võib kasutada julgelt kodudes, lasteadades, koolides, haiglates ja mujal siseruumides.


Prindiprotsessi kirjeldus:

1) Optimeerijat lisatakse prinditavale pinnale

2) Prindipea pritsib tindipiisad materjalile:

1. Tindi kandja (vesi)
2. Värvipigment
3. Lateks komponent
4. Prindimaterjal (koos optimeerijaga, kui see on kasutusel)


3) Tindipiisad moodustavad materjalile vedela kihi. Tindi kandja pehmendab samuti materjali parandades värvi kleepuvust materjalil. Värvipigmendid liituvad ja fikseeritakse  keemiliselt HP Latex optimeerijaga.

4) Printimistsooni soojendamise tõttu vesi aurustub ning lateksi- ja värvipigmendi osakesed jaotuvad kogu pinnale laiali. 
Prinditud kujutise peab nüüd kinnitama, et see oleks valmis kasutamiseks.

5) Kinnitustsooni soojapuhuri abil moodustub lateksi osakestest ühtlane kaitsekiht materjalile. Järelejäänud vedelad komponendid aurustuvad.

• Lateksi osakesed liituvad ja moodustavad vastupidava kaitsekile
• Värvipigmendid kapseldatakse

 

6) Print on kuiv ja valmis kasutamiseks

Keskkonnasõbraliku HP Latekstehnoloogiaga prinditud interjöörilahendusi pakkuvad ettevõtted

 

Interjöör 2018 messil osalejad:

 

Tallinn

Printwell OÜ, Valukoja 7, www.printwell.ee

Minu Print OÜ, Mäepealse 2, Tallinn, www.minuprint.com

Pärnu

Pilditeenused OÜ, Supeluse 2, www.pilditeenused.ee

Lõuna-Eesti, Võru

ADexpert OÜ, Jüri 39, www.adexpert.ee

Seinakatete paigaldus

Tapeedispets OÜ, www.tapeedispets.com

 

Prinditeenuste osutajaid veel (tähestiku järjekorras):

Amagnet OÜ
Peterburi tee 46, Tallinn 
Jaama 29, Rakvere
www.amagnet.eu

Artproof OÜ  
Telliskivi loomelinnak B-Building - Telliskivi 60A, Tallinn 
www.artproof.eu

Grano Digital AS  
Mustamäe tee 50, Tallinn
www.grano.ee

MR Stuudio OÜ
Tondi 17b, Tallinn 
www.mrstuudio.ee

Overall Eesti AS

Lootsi 11, 10151 Tallinn

Tel. 6300 500

www.overall.ee

Juhul, kui soovid edaspidi Overallilt saada loovprintimisega seotud teavituskirju ja pakkumisi, siis registreeri end SIIN